Zpravodajství

Plzeňskou ODS otřásá skandál

Plzeňskou ODS otřásá skandál
Zdroj: TV Nova

Jméno ctyřiačtyřicetiletého radního Miroslava Charváta totiž figuruje na seznamech agentů totalitní vojenské kontrarozvědky. ODS uznává chybu, před volbami totiž netrvala na tom, aby předložil lustrační osvědčení. Charvát rezignoval na post v radě. To, že by byl agentem, ale rezolutně odmítá.

Charvát dnes odpoledne rezignoval na post radního Zastupitelem i členem ODS ale zůstává dál. Co s ním bude dál, se uvidí, až soud rozhodne, jestli skutečně byl, a nebo nebyl agentem. Miroslav Charvát je členem ODS teprve od léta. V podzimních volbách ale získal hned křeslo v zastupitelstvu Plzně. 

Bývalý voják s hodností majora, který údajně působil ve vojenské kontrarozvědce pod krycím jménem Leoš, zastává významný post na plzeňské radnici. A právě teď  vyšlo najevo, že má být v seznamech agentů bývalé kontrarozvědky.

Podle oficiálních seznamů spolupracovníků vojenské kontrarozvědky je veden jako agent. Charvát se ale brání a reaguje: "Podal jsem tedy žalobu, tak doufám, že budu očištěn." Na otázku zda opravdu nepodepsalžádnou spolupráci s kontrarozvědkou odpovídá: "Nejsem si toho vědom."

Každý kandidát ODS musel před komunálními volbami odevzdat lustrační osvědčení. Charvát byl ale nemocný. Předložil tak jen oznámení z Národního bezpečnostního úřadu (NBÚ), že splnil podmínky pro přístup k utajovaným materiálům. To ale nemá pro podobné případy žádný význam. Podle NBÚ není lustrační osvědčení není podmínkou pro vydání tohoto oznámení.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz