Zpravodajství

Řidič má na svědomí smrt, jiný zase těžké zranění

Řidič má na svědomí smrt, jiný zase těžké zranění
Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

V Kladně, na přechodu pro chodce dnes zahynula čtrnáctiletá dívka. Řidič z místa nehody ujel. Obdobný případ řeší policisté v Mladé Boleslavi. Stíhají řidiče, který si v opilosti spletl chodník se silnicí a najel do skupiny chodců. Jednu ženu přitom vážně poranil. Muž nadýchal téměř 2 a půl promile alkoholu a byl obviněn z několika trestných činů.

Řidič prý nejprve vydatně popíjel v restauraci. Pak sedl za volant a vyrazil do města. Po třech kilometrech si ale začal plést kde je chodník a kde silnice. Podle dechové zkoušky měl 2,32promile alkoholu v krvi.

Namol opilý řidič v těchto místech zcela nepochopitelně odbočil na cyklostezku. Podle svědků jel velmi rychle. O tom svědčí i zhruba 20ti metrová brzdná dráha. Podle ní odhadují odborníci rychlost auta nejmíň na 70 km v hodině.

Skupinka pěti mladých lidí auto slyšela. Instinktivně se podívala k silnici. Netušila ale, že auto je přímo za nimi. Když začalo auto brzdit tak uskočili, bohužel ne všichni. Jejich kamarádku srazil a odletěla až na trávník.

Mladou ženu s těžkým otřesem mozku a komplikovanou zlomeninou nohy záchranáři odvezli do Klaudiánovy nemocnice. Žena má po úraze takzvanou amnézii. To znamená, že si na událost vůbec nepamatuje.  Doba léčení určitě přesáhne několik měsíců.

Soud může řidiče poslat do vězení až na 5 let. Přitížit mu zřejmě může i jeho nepochopitelná reakce těsně po nehodě. Celou událost prý bral jako banalitu, že vlastně k ničemu nedošlo. Vše odůvodnil tím, že si může po Boleslavi jezdit kde chce.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz