Zpravodajství

Vinaři začali vyrábět ledové víno

Vinaři začali vyrábět ledové víno

Ledové víno je považováno za velkou lahůdku. Vinařům z jižní Moravy nyní konečně nastaly dobré časy. Díky mrazům se už mohli vrhnout na sběr ledových hroznů. Kvůli letošnímu nebývale teplému počasí se tak stalo o několik týdnů později než tomu bývá zvykem.

Zdroj: TV Nova

Ledové víno je specialitou vinařského průmyslu. Vyrábí se jen na několika místech v Evropě a v Severní Americe. Jedním z těchto míst je i jižní Morava.

Vinaři sbírají zmrzlé hrozny

Vinařům z jižní Moravy nyní nastává čas velké práce. Tento rok již několik týdnů marně očekávali mrazy. To proto aby mohli sesbírat hrozny na přípravu ledového vína. Kvůli letošnímu nebývale teplému počasí začali vinaři zmrzlé hrozny sbírat až nyní. Potřebné mrazy totiž uhodili až teď.

Do rozednění sklidit i vylisovat

Desítky sběračů zmrzlých bobulí měli co dělat. Na sběr totiž měli pouhých několik hodin. Vše muselo být hotovo do rozednění. Za tuto dobu se víno muselo nejen sklidit, ale i vylisovat.

Letošní ledové víno ochutnáme na podzim

Díky problematickému počasí bude letošní sklizeň menší než v minulých letech. Očekává se až o 30 - 40 procent ledového vína méně. Příprava letošního ročníku ještě nějaký čas potrvá. Ochutnat jej budeme moci až na podzim příštího roku.

 

Snídaně s Novou

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz