Zpravodajství

Noční drama: požár zničil byt a poslal 24 lidí na ulici

Noční drama: požár zničil byt a poslal 24 lidí na ulici
Zdroj: TV Nova

Evakuaci 24 lidí a zranění sedmi lidí si včera večer krátce před jedenáctou hodinou vyžádal požár bytu v Bořetické ulici v sídlišti Brno-Vinohrady. Hořel přízemní byt 1+1. "Na místo vyjely čtyři jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů s osmi zásahovými vozidly včetně výškové techniky," uvedl mluvčí jihomoravských hasičů.

V bytě bydlela třiadvacetiletá žena s dvouletou dcerou

Mladá žena před plameny stačila spící dítě vytáhnout z postýlky a utéci ven. Protože hustý dým z hořícího bytu se rychle rozšířil do všech prostor pětipatrového panelového domu, hasiči z 12 bytů nad požárem s pomocí vzduchových dýchacích přístrojů i kyslíkových vyváděcích přístrojů i s použitím třicetimetrového automobilového žebříku evakuovali celkem 24 lidí.

Většina lidí již spala a někteří z nich zakouřený dům opustili jen v lehkém oblečení. Mezi evakuovanými byla i rodina lidí s kombinovaným tělesným postižením, obývající byt nad požářištěm. Sedm obyvatel domu se nadýchalo toxických zplodin hoření a zdravotníci je převezli do brněnských nemocnic.

Pro ostatní obyvatele domu hasiči vytvořili provizorní přístřeší v přistaveném vytápěném autobusu Dopravního podniku města Brna, kde evakuovaným i zasahujícím záchranářům nabídli horký čaj. Kromě obyvatel domu hasiči evakuovali i několik psů a jednoho králíka. Na místo se dostavili představitelé městské části Brno-Vinohrady, kteří lidem z domu zajistili nocleh a provizorní náhradní ubytování.

V domě hasiči vypnuli přívod elektrického proudu a plynu

Proti plamenům v hořícím bytě a na přístupovém chodbě nasadili dva vodní proudy, k nimž přiváděli vodu z nedalekého hydrantu. Požár v přízemním bytě 1+1 dostali pod kontrolu kráce před půlnocí.

K odvětrání silně zakouřeného domu hasiči nasadili dva přetlakové ventilátory. Požár zničil zařízení celého přízemního bytu a silně poškodil část elektroinstalace panelového domu. Příčina vzniku požáru je zatím v šetření, na místě teď vyšetřují specialisté hasičů a policie. Přímou škodu způsobenou požárem vyšetřovatel předběžně vyčíslil na 800 tisíc korun.

 

 

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz