Zpravodajství

Zavražděné novorozeně, policie hledá matku

Otřesný případ řeší pražští kriminalisté. V parku na Praze 10 totiž kolemjdoucí objevila mrtvé novorozeně. Policie teď hledá pachatele.

Tělíčko nemluvněte objevila jednapadesátiletá žena v pátek 22. prosince, kolem půl třetí odpoledne v parku, nedaleko Hostivařské nádrže v Praze 10. O nálezu náhodná kolemjdoucí ihned uvědomila policisty i záchranáře. Přivolaný lékař konstatoval smrt, nedokázal ale určit stáří novorozence, ani dobu, kdy zde byl odložen. Na tyto otázky odpověděla kriminalistům až soudní pitva.

Hrůzný nález: tělíčko bylo v igelotové tašce 

Ta prokázala, že se jednalo o donošeného, životaschopného jedince ženského pohlaví, který zemřel na následky nedostatečné a neodborné péče po porodu, v době před třemi až čtyřmi týdny. Od té doby tělíčko pravděpodobně leželo zabalené v igelitové tašce v lesoparku. Kriminalisté zatím nevylučují ani tu verzi, že by místo nálezu mohlo být místem porodu.

Podobné případy patří k méně obvyklým

Posledním takovým byl nález mrtvého novorozence letos v červnu v Praze - Žižkově. Případ policisté v souladu s trestním řádem odložili, po možném pachateli ale stále pátrají. V loňském červnu byl přitom do provozu uveden takzvaný babybox, který by měl sloužit v podobných případech a předcházet vraždám nechtěných novorozenců. Poslední dítě do něj uložili 21. prosince, tedy den před nálezem v Hostivaři.

 

 

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz