Zpravodajství

Policisté stále nemají nové smlouvy, uvažují o protestu

Policisté stále nemají nové smlouvy, uvažují o protestu
Zdroj: TV Nova

Hasič, policisté, celníci, vězeňská správa protestují v ulicích. I to by mohla být jedna z variant. Už jsme vás o tom informovali. Policisté a hasiči protestovali proti tomu, že budou mít od ledna podle nového služebního zákona nižší platy. Teď dostávají platové výměry a ukazuje se, že jejich obavy byly na místě.

Ještě ve středu ministr vnitra sliboval, že do konce tohoto týdne každý policista a hasič bude vědět, kam je zařazen a jaký plat bude pobírat Jenže realita je jiná. Ve většině útvarů ještě nedostali rozhodnutí.

Mluvčí ministerstva vnitra ale říká: "Platové výměry jsou skutečně připraveny a v průběhu tohoto týdne je měli funkcionáři rozdávat." Mnozí z těch, kteří platové výměry dostali, jsou ale rozčarováni ještě víc a mluví o výsměchu a degradaci. Uvádějí, že půjdou s platem skoro o tři tisíce korun dolů. 

Policejní prezídium ještě přitom ještě před dvěma dny říkalo: "Roční příjem u každého policisty bude vyšší než v letošním roce." A co říká dnes? "Budeme hledat všechny cesty k tomu,abychom u všech policistů docílili zhruba stejného meziročního průměru jako v roce 2006." A podobné je to i u hasičů. Přibližně tři tisíce lidí si pohorší.

Odbory prý budou požadovat, aby byly splněny sliby, které jim byly dány, tedy že si nikdo nepohorší. Dokonce se ozývají hlasy, aby byl uspořádán veřejný protest. Vlna pobouřených reakcí přišla i k nám do redakce a živě se debatuje také na internetových stránkách ministra vnitra. Ministerstvo vnitra vyzývá policisty a hasiče,aby se neukvapovali a srovnávali až po několika měsících.

 

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz