Zpravodajství

Nemocniční vrah Zelenka mohl zabíjet i mimo své oddělení

V případu nemocničního vraha Petra Zelenky vyšly najevo další nové a závažné poznatky. Vyšetřovací komise ministerstva zdravotnictví začne zkoumat kromě anesteziologicko-resuscitačního i jiná oddělení havlíčko-brodské nemocnice. Petr Zelenka totiž přicházel do styku i s pacienty mimo anesteziologicko-resuscitační oddělení (ARO).


Ministerská komise v těchto dnech prošetřuje všech 18 chorobopisů lidí, které měl Petr Zelenka zavraždit. Vyšetřování má ale probíhat nejen na oddělení ARO. Podle mluvčího ministerstva totiž nelze vyloučit, že i na dalších odděleních došlo k vážným pochybením.

 

Teď se vyšetřovatelé zaměří na všechny případy pacientů na všech odděleních, kterými projdou. Zelenka se totiž po nemocnici pohyboval poměrně volně a pro pacienty jezdil i na jiná oddělení. Právě na ARu  prý mohl, alespoň podle některých pozůstalých, řádit také.

 

Že by Zelenka mohl píchat bez povšimnutí heparin nemocným i jinde než na ARu, vedení Havlíčkobrodské nemocnice vylučuje. Že ale přišel často do styku s pacienty jiných oddělení, nepopírá. První výsledky šetření ministerské komise budou známy na konci ledna. Poté se zřejmě budou vyšetřovat i starší, průběhem podobné případy úmrtí.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz