Zpravodajství

Silvestr je svátkem obžerství

Co myslíte, utrácíme víc před Vánocemi nebo před Silvestrem? Podle některých ekonomů je na tom konec roku poněkud hůř, zhruba o jednu třetinu, ale i přesto - v nejrůznějších hotelích, restauracích a obchodech si jejich majitelé rozhodně nestěžují.


Přesto, že pravá zima začala teprve nedávno, penziony a hotýlky na horách jsou narvané k prasknutí. Hosty neodradí ani to, že ubytování přes Silvestra je několikanásobně dražší než kdykoli jindy.

 

Na Silvestrovskou noc se chystají i v hospůdkách a restauracích. Například v restauraci z naší reportáže během normálního dne udělají přibližně 20 kilogramů steaků. Na zítřek je připraveno rovných 60 kilo libového masa.

Víno poteče proudem

 

Během silvestrovských oslav zkrátka lidi na nějakou tu korunu nekoukají a neplatí to jen o jídle.

Podle someliérů zpravidla vítají nový rok lepšími víny, než se pijí jindy.

 

Dá se tedy předpokládat, že i letos poteče šampaňské proudem.

 

Žně zažívají i obchodníci, které berou útokem ti, kteří Silvestra prožijí doma. Největší nápor zaznamenávají obchody v pohraničí, kam za levným alkoholem a jídlem vyrazili tisíce, především německých turistů.

 

Ekonomové přesto tvrdí, že utrácení koncem roku se ani zdaleka nevyrovná tomu předvánočnímu.

 

Dalšího bezhlavého utrácení se obchodníci dočkají už v půlce února. Peněženky nám totiž opět výrazně otevře až svátek svatého Valentýna.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru trajektu na Filipínách zahynulo nejméně 7 lidí

Nejméně sedm lidí přišlo o život při pondělním požáru trajektu Mercraft 2 na Filipínách, který převážel 124 lidí včetně posádky z ostrova Polillo do Realu v provincii Quezon, informuje agentura AFP. Fotografie sdílené pobřežní stráží ukazovaly, jak se z lodi zachvácené požárem. Doposud bylo zachráněno na 120 lidí, po zbytku pasažérů pátrá pobřežní stráž. K neštěstí došlo asi 7 kilometrů od přístavu.

Píše se na Deník.cz