Zpravodajství

Bývalý agent Charvát je stále zastupitelem

Aféra plzeňského radního Miroslava Charváta rozhádala místní organizaci ODS. Jak jsme vám už říkali, až po volbách se přišlo na to, že jeho jméno figuruje v seznamech bývalé vojenské kontrarozvědky. Charvát se sice vzdal postu radního, ale některým vadí, že dál zůstává zastupitelem.


Miroslav Charvát získal na podzim křeslo v zastupitelstvu města, a pak i v radě. Potom se přišlo na to, že jeho jméno figuruje v seznamech agentů pod jménem Leoš.

On ale stále tvrdí, že je nevinný. "Podal jsem tedy žalobu, tak doufám, že budu očištěn," říká Charvát.  

ODS už přiznala chybu, že Charváta bez lustračního oddělení na kandidátku pustila. Spekuluje se i o tom, že zastupitel v té době už věděl, že prověrkou neprojde.

 

Miroslav Charvát tady na plzeňské radnici už rezignoval na post radního a vystoupil i z ODS, dál ale zůstává zastupitelem.

 

Vedení plzeňské ODS totiž souhlasilo, aby zůstal, dokud soud nerozhodne o jeho žalobě. To se ale nelíbí třeba ODS z prvního městského obvodu ani řadě dalších lidí.

 

Řada lidí si myslí, že měl ze zastupitelstva odstoupit. "Jestliže to má poškodit jméno ODS, uvažuji o tom," uvedl Charvát. Zvoleného zastupitele nelze odvolat, a tak je jen na Charvátovi, jestli post sám opustí.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz