Zpravodajství

Důchodce novým králem Ještědu

Důchodci z Jablonce nad Nisou Jiřímu Mánkovi se zítra konečně splní sen. Stane se držitelem rekordu v počtu výstupů na horu Ještěd. Za uplynulý rok na ni sice vystoupal už 1052 krát a i když rekordmanem je už dnes, zítra chce ještě jako bonus dva další výstupy přidat.


Nikoliv na Bělehrad, ale na Ještěd! Tak si před rokem pan Mánek dodával odvahu k překonání neobvyklého rekordu. Pokaždé musel

zdolat 400 metrové převýšení na 1200 metrech dlouhém výšlapu pod lanovkou na Ještěd.

 

To znamená, že pan Mánek udělal průměrně tři výstupy denně. Jen pro představu. Za tu dobu zdolal 421 výškových kilometrů. To je jakoby vylezl 48krát na Everest. To vše za jediný rok.

 

"Zhubnul jsem o 10 kilo, cítím se o 20let mladší," raduje se vitální důchodce. 

 

Zítřek bude posledním dnem, který se mu do rekordu započte. pan Mánek chce přidat ještě dva výstupy. Číslo 1054 má symbolizovat výšku Ještědu až po ochoz.

 

To by nebyl ale pan Mánek, aby čas strávený dojížděním a stoupáním na horu nad Libercem, nevyužil ještě jinak. Dnes prý díky tomu umí obstojně francouzsky.

 

Pokračovat pan Mánek samozřejmě bude dál, i když už ne prý takovýmto tempem. I tak má ale ještě pořád o co bojovat. Absolutní rekord z 30. let drží dosud Frieda Mandelinková s 5130 výstupy.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz