Zpravodajství

Psi mají ze Silvestra strach

Psi mají ze Silvestra strach

Ne všichni mají z posledního dne v roce radost. Pro čtyřnohé miláčky je Silvestr často spíše dnem hrůzy. Pejskové a jiní mazlíčkové nedokážou pochopit, proč lidé tolik holdují výbuchům třaskavé pyrotechniky.


Někteří staří lidé mají také psychické potíže kvůli poslednímu dni v roce. V den, kdy je zábava téměř celospolečenskou povinností, často senioři truchlí, že nemají nikoho blízkého. Často se tak ve splínu nedočkají silvestrovské půlnoci, vzbudí se až ráno v novém roce.

Psi ale trpí ještě více. Rány a dělobuchy mohou vážně poškodit jejich psychiku. Není proto na škodu zakoupit jim sedativa, která domácím miláčkům pomohou přečkat noc, ve které jejich majitelé zpravidla ochutnávají alkohol v množství větším než malém.

Nezbývá než doufat, že lidé i psi ve zdraví poslední den roku 2006 stráví bez újmy na zdraví a v tom následujícím se budou navzájem nabíjet láskou a kamarádstvím.

TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zelenskyj: Válku na Ukrajině může ukončit pouze diplomacie

Válka na Ukrajině může být vyřešena pouze prostřednictvím "diplomacie", řekl podle BBC v televizním projevu prezident Volodymyr Zelenskyj. V rozhovoru pro národní televizi naznačil, že jeho země by mohla na bojišti Rusko porazit, ale dodal, že válka může být definitivně zastavena pouze "u jednacího stolu". Jednání podle něj nebudou snadná, protože ani jedna strana se nechce ničeho vzdát. Ruské tiskové agentury tvrdí, že poslední schůzka se konala téměř před měsícem, 22. dubna.

Píše se na Deník.cz