Zpravodajství

Pražští záchranáři zažili noc hrůzy

Pražští záchranáři zažili noc hrůzy

Tak už to bývá. Zatímco lidé na Silvestra bujaře oslavují, pro záchranáře je poslední den v roce spíše černou můrou. Pražští záchranáři mají podle jejich šéfa Zdeňka Schwarze za sebou nejtěžší silvestrovskou noc za posledních pět let. V noci vyjeli ke 273 případům, zaznamenali tak o 73 výjezdů více než loni.


Zatížení záchranné služby tak odpovídalo čtyřnásobku až pětinásobku provozu v běžný všední den. Většina případů byla spojena s následky požívání alkoholu. Přestože byl počet výjezdů nadprůměrně vysoký, vesměs šlo o lehčí případy.

Kvůli manipulaci se zábavnou pyrotechnikou utrpěl závažnou popáleninu obličeje osmadvacetiletý muž. Téměř 50 osob bylo ošetřeno s drobnými úrazy na místě bez dalšího transportu. Lidský život si vyžádala pouze dopravní nehoda v Argentinské ulici, při níž zahynul chodec.

Středem pražských oslav se stalo Václavské náměstí, kam zavítalo podle policejních odhadů více než 10 tisíc lidí. V jeho horní části se odehrávala silvestrovská show televize Nova.

TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Za poslední rok zahynuli ve službě dva agenti CIA

Za poslední rok zahynuli ve službě dva důstojníci americké zpravodajské služby CIA. Na pamětní zeď v sídle agentury v Langley ve Virginii přibyly při každoročním ceremoniálu na jejich počest dvě hvězdy. Pracovali v utajení, jejich jména i okolnosti úmrtí jsou tajné. O rok dříve přišli při plnění úkolů o život čtyři příslušníci CIA.

Krátká zpráva

Zřícená budova pohřbila v Íránu šest lidí, desítky jsou ještě v troskách

Šest lidí zahynulo při zřícení nedostavěné budovy v nejrušnější ulici v íránském městě Abadan. Záchranáři vyprostili z trosek desetipatrového domu 34 živých, desítky lidí pohřešují. Spodní patra domu byla před několika dny zprovozněna, zatímco horní část ještě dostavovali. Policie zatkla majitele objektu i šéfa stavební firmy.

Píše se na Deník.cz