Zpravodajství

Praha žasla nad obřím ohňostrojem

Praha žasla nad obřím ohňostrojem
Zdroj: TV Nova

V šest hodin večer oslnil Prahu obrovský ohňostroj. Měl zajímavý název - "Následuj mne". Hvězdné výbuchy trvaly čtvrt hodiny. Přišly na více než milion korun. Aby byl efekt co nejlepší, zhasla i pouliční osvětlení. Stejný ohňostroj bude Česko reprezentovat i v Barceloně nebo v Římě. Obrovské množství munice připravovali pyrotechnici dva dny.

Na odpalovací ploše v letenských sadech bylo nachystáno přes 6800 projektilů. Například těchto největších efektů, hmoždířů ráže 200 milimetrů bylo přes 90.

Na obloze pak po čtyřech vteřinách vybuchne a utvoří obraz chryzantémy nebo pampelišky. V době odpalu nesmí být v okruhu 200 metrů živá duše. Tedy kromě jediné. Ten, kdo ohňostroj ovládá, sedí v této budce přímo v centru dění. V osmnáct hodin odpaluje první nálože.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zmizelo letadlo s 22 lidmi na palubě

Letadlo společnosti Tara Air zmizelo v nepálských horách z radaru. Na jeho palubě je 22 lidí, čtyři z nich jsou Indové, tři Japonci a ostatní pocházejí z Nepálu. Nikdo zatím neví, co se s letadlem stalo. Úřady už zahájily pátrací akci, informovala agentura ANI v neděli ráno.

Píše se na Deník.cz