Zpravodajství

Hodonín vyhlásil sbírku na nemocniční lůžka

Hodonín vyhlásil sbírku na nemocniční lůžka

Netradičním způsobem se rozhodli vyřešit problém s chybějícími penězi ve zdravotnictví v hodonínské nemocnici. Její vedení vyhlásilo veřejnou sbírku na nákup nových lůžek. Sbírka, kterou už povolil krajský úřad, potrvá do roku 2009.

Zdroj: TV Nova

Situace s lůžky v hodonínské nemocnici je zoufalá. Některá stará lůžka jsou dokonce až z počátku 50. let minulého století. "Lůžka nejsou mobilní, nemají kolečka. Pacienta nelze převést na vyšetření," říká vrchní sestra Naděžda Kwašniewská.

Vedení nemocnice proto instalovalo v areálu kasičku na příspěvky. Kdo chce, může hodit nějaké peníze na koupi lůžek. Mnozí návštěvníci si až tady uvědomují těžkost situace ve zdravotnictví.

Je třeba vybrat 2,5 milionu korun asi do tří let.

Snídaně s Novou
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Porošenka nepustili z Ukrajiny

Ukrajinská pohraniční stráž nedovolila bývalému prezidentovi Petru Porošenkovi vycestovat ze země. Informovala o tom jeho strana Evropská solidarita na facebooku. Porošenko mířil na jednání parlamentního shromáždění Severoatlantické aliance (NATO) v Litvě. Poprvé se pokusil hranice překročit už v pátek večer. Podle pohraničníků neměl na opuštění Ukrajiny patřičná povolení.

Píše se na Deník.cz