Zpravodajství

Topolánkovi poobědvali s Klausovými

Topolánkovi poobědvali s Klausovými

Vánoce a Silvestr trávil premiér Mirek Topolánek (ODS) převážně s milenkou a zároveň poslankyní ODS Lucií Talmanovou. Ke dnešnímu tradičnímu novoročnímu obědu, na který zve každoročně premiéra prezident Václav Klaus, však Topolánek vzal svoji manželku Pavlu. O ženách se však oba politici jistě nebavili. Měli totiž jiné téma - sestavování vlády. Nic zásadního však schůzka nepřinesla.


Ke sváteční tabuli tedy zasedli Topolánek s manželkou a prezident s chotí Livií. Oběd byl však pracovní, takže zatímco si manželky prohlížely zámek v Lánech, Topolánek s prezidentem hovořil o nové vládě.

Klaus neoznámil, kdy jmenuje novou vládu

Prezident Klaus po téměř dvohodinové schůzce s Topolánkem neoznámil, kdy hodlá jmenovat novou vládu. "Tato schůzka, tento oběd nebyl zásadním politickým jednáním... Další kroky budou následovat v průběhu tohoto týdne," uvedl Klaus. Topolánek doplnil, že "nic zásadního nevymysleli".

Klaus při posledním Topolánkově pokusu odmítl jmenovat vládu, jelikož se mu nelíbil seznam ministrů. Odmítl také podpořit vládu, která by se měla opírat o hlasy přeběhlíků z jiných stran.

Lidovci budou jednat až večer

Topolánek ani dnes nepřinesl Klausovi nový seznam ministrů pro příští kabinet, jelikož lidovci odložili rozhodnutí o svém kandidátovi na post ministra bez portfeje až dnešní večer.

Simeona Zikmundová se totiž vzdala nominace na tento post. V souvislosti s touto ministerskou funkcí se nyní uvažuje o Cyrilu Svobodovi, původně nominovaném na ministra kultury.

Klaus obědvá už se čtvrtým premiérem

Prezident si nedávno posteskl, že se při čtvrtém novoročním obědě setkává už se čtvrtým ministerským předsedou. Před šéfem ODS hostil tři socialistické premiéry - Jiřího Paroubka, Stanislava Grosse a Vladimíra Špidlu.

 

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz