Zpravodajství

Vlasy podle pařížské módy

Vlasy podle pařížské módy
Zdroj: TV Nova

Začátek nového roku je pro většinu z nás plný předsevzetí, plánů a změn. Pakliže plánujete změnit váš účes a tápete v aktuálních trendech, víme co letí a s čím byste uspěly i na pařížském molu.

Prezidentka Společenstva kadeřníků a kosmetiček České republiky Libuše Krištofová má informace z první ruky. „Trendy se pro nás - kadeřníky tvoří v Paříži. Letos budete In v tlumených, přirozených barvách. Co se týče střihu máte volnou ruku. Nosí se všechno krátké, dlouhé i polodlouhé sestřihy. Hlavně by vlasy měly vypadat přirozeně a vzdušně. A žehlení vlasů? Žehlička je stále aktuální, protože rovné vlasy jsou v kurzu. Ženám, které mají od přírody vlasy vlnité, žehlení vřele doporučuji."

Ale pozor jen zdravé vlasy mohou být krásné. „Při častém žehlení se vlasy mohou lámat a trhat. Proto si je předtím nastříkejte speciálním sprejem, který chrání proti teplu. Ten koupíte v každém dobrém kadeřnictví, nebo v drogerii. Před samotným žehlením je také třeba vlasy dobře vyfoukat přes kulatý kartáč, celý proces je potom jednodušší a při rovnání se tolik nezapotíte. Nezapomeňte o vlasy dbát i vnitřně. To znamená užívat vitamíny a být v pohodě, protože vašim stresem trpí i vlasy," poradila Libuše Krištofová.

Pokud nechcete utrácet za drahé vlasové masky, máme pro vás tip - udělejte si doma jednoduchý regenerační přípravek, který vaším vlasům dodá ztracený lesk a sílu.
Na suché a poškozené vlasy je vhodné nanést vaječný žloutek rozšlehaný se dvěma lžícemi olivového oleje. Směs nechte působit pod teplým zábalem z fólie a ručníku 20 - 30 minut a důkladně opláchněte.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz