Zpravodajství

Policisté a hasiči proti služebnímu zákonu

Stovky policistů a hasičů vyzvaly své odbory, aby začaly jednat s ministrem vnitra o změně jejich platů. Většina policistů už dostala do ruky platové výměry podle nového služebního zákona, mnoho z nich je ale už teď připraveno se proti nim odvolat. Na výměrech mají totiž nižší mzdu než loni. Navíc většina hasičů výměry ještě ani nedostala. I oni prý půjdou s platem dolů.


Policejní a hasičské odbory mluví o velkém neklidu a pokud nebudou úspěšní při jednání s ministrem jsou připravení i demonstrovat. Všichni byli připravení, že služební zákon přinese velké změny, na co ale připravení nebyli, je to, že se jim sáhne na platy.

O napjaté situaci mluví i hasiči. Těm se nelíbí hlavně to, že ti co riskují každý den své životy byli zařazeni do druhé rizikové skupiny s daleko nižším příplatkem. Ministerstvo vnitra se snaží policisty a hasiče uklidnit.

"Prosíme všechny příslušníky, aby vyčkali a srovnávali až budou mít první výplatu," radí ministerstvo.

Jen za dnešek se ozvaly stovky nespokojených policistů a hasičů odborům, které chtějí jít s jejich reakcemi za ministrem.

Nespokojení policisté a hasiči se mohou podle odborů proti platovému výměru odvolat. A pokud ani to nepomůže, odoborové organizace jsou prý připraveny jít ještě dál. Tyto státní složky sice nemají právo na stávku, ale mohou demonstrovat.

 

 

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz