Zpravodajství

Ach ta novoroční předsevzetí

Druhý den roku 2007 je pomalu u konce a mnoho z vás se už téměř 48 hodin trápí dodržováním některého z tradičních novoročních předsevzetí. Těm, kterým se to zatím daří, držíme palce a pro ty druhé máme vysvětlení.


Nejrůznější předsevzetí patří k novému roku stejně neodmyslitelně jako ohnostroj nebo třeba přípitek. Především provozovatelé bazénů a posiloven tak mají na začátku ledna důvod k radosti.

 

"Návštěvnost stoupla na dvojnásobek. Jsou to klasická předsevzetí zhubnout, vytvarovat..," uvedla recepční jednoho fitness centra.

Tradiční jsou kuřáci

 

Snahu zbavit se svého zlozvyku mají teď i kuřáci. Málokterý má ale také výdrž. Po jednom roce je mezi kuřáky asi 25 procent těch, kteří vydrží nekouřit.

 

Podle odborníků víc než polovina lidí s předsevzetími nevydrží déle než do konce ledna. Důvod je podle rakouských sociologů hned na samém počátku. Z dlouhodobých statistik totiž vyplývá, že pouze 22 procent lidí si je ve chvíli, kdy předsevzetí přijímá, jistých, že po slibu budou následovat také konkrétní činy. 46 procent lidí v to alespoň doufá, zbytek si ale nedělá naděje vůbec.

 

Pokud patříte k těm, kteří už svá sotva pár hodin stará předsevzetí stihli porušit, nezoufejte. Za rok máte další šanci.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz