Zpravodajství

Ach ta novoroční předsevzetí

Druhý den roku 2007 je pomalu u konce a mnoho z vás se už téměř 48 hodin trápí dodržováním některého z tradičních novoročních předsevzetí. Těm, kterým se to zatím daří, držíme palce a pro ty druhé máme vysvětlení.


Nejrůznější předsevzetí patří k novému roku stejně neodmyslitelně jako ohnostroj nebo třeba přípitek. Především provozovatelé bazénů a posiloven tak mají na začátku ledna důvod k radosti.

 

"Návštěvnost stoupla na dvojnásobek. Jsou to klasická předsevzetí zhubnout, vytvarovat..," uvedla recepční jednoho fitness centra.

Tradiční jsou kuřáci

 

Snahu zbavit se svého zlozvyku mají teď i kuřáci. Málokterý má ale také výdrž. Po jednom roce je mezi kuřáky asi 25 procent těch, kteří vydrží nekouřit.

 

Podle odborníků víc než polovina lidí s předsevzetími nevydrží déle než do konce ledna. Důvod je podle rakouských sociologů hned na samém počátku. Z dlouhodobých statistik totiž vyplývá, že pouze 22 procent lidí si je ve chvíli, kdy předsevzetí přijímá, jistých, že po slibu budou následovat také konkrétní činy. 46 procent lidí v to alespoň doufá, zbytek si ale nedělá naděje vůbec.

 

Pokud patříte k těm, kteří už svá sotva pár hodin stará předsevzetí stihli porušit, nezoufejte. Za rok máte další šanci.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA plánují v dohledné době ponechat v Evropě 100 000 vojáků

Očekává se, že USA plánuje v dohledné budoucnosti rozmístit v Evropě 100 000 vojáků, pokud Rusko nebude eskalovat a ohrožovat Švédsko a Finsko nebo členy NATO, uvedlo CNN s odkazem na několik amerických představitelů. Počty by se mohly dočasně zvýšit, pokud NATO v Evropě uskuteční více vojenských cvičení, popřípadě by USA mohly přidat další základny, pokud se v Evropě změní bezpečnostní situace. Plány jsou zvažovány po čtvrtečním setkání vojenských velitelů NATO v Bruselu.

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz