Zpravodajství

Starostka Vejprt raději uzavřela celou ulici

Starostka Vejprt raději uzavřela celou ulici

Překvapivý vývoj má včerejší tragédie ve Vejprtech na Chomutovsku, kde v sutinách neobydleného domu zahynul jeden mladík. Nebezpečných podmáčených objektů je totiž ve městě hned několik. Ještě v noci proto nechala starostka částečně uzavřít další ulici, ve které stojí podobně poškozený dům.

Zdroj: TV Nova

Místo tragédie připomínalo město duchů. Nikdo neví, zda se nezřítí i ostatní domy. Policie proto raději zavřela celou ulici.

Lidé si ale z pásek nedělali těžkou hlavu. Klidně zábrany podlézali a vydávali se do nebezpečných míst na vlastní nebezpečí.

Mladíci si přišli pro kovové nosníky. Dům ztartil stabilitu a sesunul se. podle místních obyvatel a svědků to byla obrovská rána. Zástupci města chtějí nechat prohledat i ostatní obytné domy.

TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Národního ptáka si letos nezvolíme. Anketa se odkládá na příští rok

Ministerstvo životního prostředí (MŽP) odkládá anketu o národního ptáka na rok 2023. V pondělí to potvrdila mluvčí úřadu Dominika Pospíšilová. Podle mní ministerstvo pro tento rok řadu velmi naléhavých priorit, ať už legislativních nebo dotačních k rychlé pomoci proti energetické chudobě a úspěšné zvládnutí české předsednictví EU, proto se osvětová kampaň podle dohody s Českým svazem ochránců přírody uskuteční v roce 2023. Česko tak minimálně do příštího roku zůstane jednou z mála evropských zemí, která nemá svého národního ptáka. S výběrem by kromě České společnosti ornitologické měla pomoci hlavně veřejnost.

Píše se na Deník.cz