Zpravodajství

Lasica: „Jsem stydlivý trémista“

Známý slovenský herec je v českých filmech pořád jako doma a v Česku se těší velké oblibě. Jeho popularitu jistě prohloubí i nový film režiséra Jiřího Menzla „Obsluhoval jsem anglického krále“, kde si zahrál profesora francouzštiny. Proč čeští režiséři tak rádi obsazují slovenské herce?


Obecně vzato prý proto, že Slováci jsou od přírody oproti Čechům temperamentnější, což českým filmařům maximálně vyhovuje. A co na to Milan Lasica? „Mohl bych uvést spoustu příkladů, které potvrzují opak, takže se takové tvrzení nedá brát moc vážně," prohlásil a dodal, že on je vlastně příkladem člověka, který je spíše stydlivý trémista a temperament aby u něj člověk pohledal.

Milan Lasica má na svém hereckém kontě nespočet rolí a nikdy si žádnou nevysnil, „Vždy jsem upřednostňoval práci s lidmi. Kdybych hrál třeba Hamleta ve špatném představení, byl bych z toho nešťastný," svěřil se.

Málokdo možná ví, že Milan Lasica je také úspěšným režisérem. Pro bratislavskou Novou scénu nastudoval muzikál Hello Dolly a před lety taky Někdo to rád horké. Populární umělec se netají tím, že jeho vztah k muzikálům je velmi srdečný. Má rád především broadwayské muzikály, protože mají skvělou hudbu a umožňují hercům, kteří ovládají zpěv i tanec, uplatnit svůj talent. Sám by si ale v muzikálu zahrát nechtěl. "Možná, že kdyby mi konkrétní režisér nabídl konkrétní roli, pak bych o tom začal uvažovat, ale jinak ne," řekl.

 

Korzo

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz