Zpravodajství

Poslanci ODS řeknou Topolánkovi ANO

Mirek Topolánek (ODS) si může blahopřát. Poslanci ODS podpoří ve sněmovně Topolánkovu trojkoaliční vládu. A to i po vzájemné výměně ostrých slov a kritiky mezi premiérem a pražskou organizací ODS. Tento druhý pokus o sestavení vlády však i přes to zřejmě nezíská dostatečnou podporu ve sněmovně.


Po dvouhodinovém jednání se na tom dnes shodli poslanci. Ve trojkoaliční vládě mají po boku ODS zasednout lidovci a zelení. Ze svých kritických postojů přitom slevili i členové pražské ODS, kterým vadilo, že se strana ve prospěch KDU-ČSL vzdala ministerstva financí.

Jeden poslanec se hlasování zdržel 

"Poslanecký klub podpoří ve druhém pokusu při hlasování o důvěře vládu Mirka Topolánka," informoval novináře po jednání předseda poslanců ODS Petr Tluchoř.

Předseda pražských občanských demokratů a poslanec Jan Bürgermeister dodal, že pro vládu hlasovali všichni, jen jeden poslanec se zdržel. Jeho jméno ale neuvedl. Údajně to není poslanec pražské ODS.

Řešení ale prý není ideální

"Debata byla otevřená, velmi věcná a velmi přímá a velmi bouřlivá. Rozhodnutí klubu je vysoce cenné a vyjadřuje politickou vůli," řekl Bürgermeister. Řešení není podle něj ideální, ale je možné.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz