Zpravodajství

Vejprty se hrozí dalších zřícení

Do Vejprt dnes ráno přijel statik, aby zkontroloval další nebezpečný objekt, kvůli kterému tam musela být uzavřena už druhá ulice. Jak od nás víte, včera se tam zřítila část bývalé továrny. V jejích sutinách zahynul dvacetiletý mladík. My jsme dnes mluvili s jeho rodiči, kteří popírají, že by jejich syn z budovy odnášel ocelové nosníky.


"On tam zůstal, ale on tam nebral železo, on to nepotřeboval, protože měl práci a vydělával si slušné peníze," tvrdí matka zabitého mladíka.

"Shodou okolností to říkali zrovna ty, který tam vlastně tohleto všechno vyrabovali," doplňuje ji její manžel a otec oběti.

 

Po odjezdu záchranářů se stala z místa tragédie uzavřená zóna. Policejní pásky jako zátarasy však nepomohly. Lidé je stejně nerespektovali.

Takových objektů je víc

 

Krátce po odvysílání reportáže v televizních novinách se ozval majitel dalšího zchátralého objektu ve městě. I tady prý sběrači šrotu vytrhali nosné traverzy.

 

Vedení města proto nechala v noci ulici částečně uzavřít. Každý měl obavu, aby se objekt nezřítil k zemi.

 

Právě kvůli vytrhaným kovovým podpěrám spadla včera část staré továrny. Na statice domu se podepsal také déšť a silný vítr. Druhý objekt je prý stabilnější, přesto nechce město nic nechat náhodě.

 

Další nebezpečný objekt dnes podrobně prohlédl i statik. Aby nedošlo k podobné tragédii jako včera na tomto místě, provedou technici jeho dočasné zabezpečení.

 

Úplně bezpečno bude v této ulici až na konci června, do té doby už by měl být opuštěný dům zdemolován.

 

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz