Zpravodajství

Sestřička vraždila skoro jako Zelenka

Sestřička vraždila skoro jako Zelenka

Nyní se podívejte na případ zřejmě nejmasovější vražedkyně v našich novodobých dějinách. Kolegům z pořadu Na vlastní oči se podařilo získat spis, který komunistická policie úzkostlivě tajila. Případ Marie Fikáčkové se podobá nedávno odhalenému vrahovi v bílém plášti. Stejně jako Petr Zelenka byla i ona zdravotní sestrou a vraždila v nemocnici.


Jejími oběťmi ovšem nebyli nemocní lidé, ale bezbranní novorozenci. Na přelomu 50. a 60. let jich v sušické porodnici zavraždila minimálně deset.

Narození dítěte - pro většinu žen je to nejkrásnější okamžik života. Zdravotní sestra Marie Fikáčková (25) jim ho ale nechtěla dopřát.

Paní Prosserové se narodila vysněná dcera. Radovat se z ní ale mohla jen 20 hodin. Jen 20 hodin ji Marie Fikáčková nechala žít. V policejním spisu je popsáno, jak holčičku zabila. Úmyslně novorozené Prosserové 20 hodin staré opakovaně pomačkala hlavičku, ta na následky zemřela.

Více obětí

Při výsleších také vyšlo najevo, že ještě nepokřtěná dcerka paní Prosserové nebyla zdaleka jedinou obětí brutální vražedkyně.

Podle lékařů Marie Fikáčková netrpěla duševní poruchou. Bezbranným dětem ubližovala, protože prý nenáviděla dětský pláč.

 

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz