Zpravodajství

Na internet do škol schází peníze

Všechny školy v České republice se potácejí nad propastí. V rozpočtu na rok 2007 se totiž nenašla ani koruna na financování státní informační politiky ve vzdělávání. Tento krkolomný název zahrnuje vlastně vše, co se týká škol a počítačů. Ať už jde třeba o připojení k internetu nebo vybavení a údržbu počítačových učeben. Některé školy už dokonce dostaly od ministerstva dopis, aby s těmito původně plánovanými dotacemi nepočítaly.

Dopis ředitelům sděluje, že se ruší stávající smlouva o připojení k internetu, kterou platilo ministerstvo přibližně třetině škol. A že také nemají počítat s dotacemi na vzdělávání pedagogů a nákup a údržbu techniky.

Miliardovou dotaci z rozpočtu vyškrtla ta samá vláda, která dlouhodobé financování škol kvůli počítačové gramotnosti schválila. Ta je u nás podle některých hodnocení druhá nejhorší v Evropě.

Ministerstvo se ale brání, že na stůl dostalo už hotovou věc a vše se teď snaží napravit. "Jediná možnost je, abychom požádali vládu o uvolnění vládní dotace," řekla TV Nova ministryně školství Miroslava Kopicová. Příští týden by tento návrh měla projednávat vláda. Školy doufají, že se ho podaří ministryni prosadit.

 

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz