Zpravodajství

Minihřbitov uprostřed Vysočiny

Minihřbitov uprostřed Vysočiny

V knize rekordů se objevují různé věci. Co je největší, nejdelší, nejstarší a podobně. Do kategorie těch nejmenších bude patřit další kuriozita - minihřbitov uprostřed Vysočiny.

Zdroj: TV Nova

Hřbitov je snad v každé české vesničce, ale ten nejmenší je jen v jedné z nich - v obci Hluboká u Náměšti nad Oslavou. První písemná zmínka o hřbitůvku je z roku 1885.

Jeho rozměry jsou skutečně liliputní. Vždyť se rozlohou podobá rodinnému domku. Jeho delší strana je dlouhá deset metrů. Nejmladší hrob je z roku 2004.

Bude zapsán do Guinessovy knihy rekordů

Pohřbeni zde byli i sovětští vojáci, ale později byli převezeni do společného hrobu na jiném místě. Dnes bude hřbitůvek zapsán do Guinessovy knihy rekordů. Patří pouze sedmi rodinám a ty jej rozšiřovat nechtějí. Nejmenším tak tedy hřbitov jistě zůstane.

Snídaně s Novou
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz