Zpravodajství

Anonym otřásl občanskými demokraty

Anonym otřásl občanskými demokraty

Občanská demokratická strana zažívá bouřlivé časy. Do ČTK přišel ve čtvrtek anonymní email, v němž údajný poslanec ODS upozorňuje, že nepodpoří vládu občanských demokratů, lidovců a zelených. Podle šéfa poslanců ODS Petra Tluchoře se jedná o provokaci.


Podle anonymního mailu jeden poslanec ODS Topolánkův kabinet nepodpoří a za řešení situace označil velkou koalici ODS a ČSSD. Na přiloženém mobilním čísle se ozval mužský hlas. 

V anonymitě prý zůstane až do hlasování. "Kdybych to řekl veřejně, tak bude 'hon na čarodějnice'," uvedl. Tvrdí, že je z pražské ODS. V textu krátkého mailu jsou překlepy a gramatická chyba.

K provokaci se v rozhovoru pro naší televizi přiznal Lukáš Kohout. Ten čeřil stojaté vody české politiky již v minulosti. Dříve se vydával za mluvčího akce CzechTek. Dalším jeho kouskem bylo cestování leteckými speciály na vládní úhrady. Kohout vystupoval jako blízký spolupracovník tehdejšího ministra zahraničí Jana Kavana.

Páralová to nebyla

"Považuji to za externí provokaci," prohlásil Tluchoř. Možná jde tedy o snahu ještě zvýšit nervozitu v ODS. Někteří občanští demokraté se totiž netají výhradami ke složení Topolánkova kabinetu. Sněmovní klub ale vládu ve středu navzdory tomu podpořil. Hlasování se zdržela jen Alena Páralová.

Tato poslankyně však ve čtvrtek řekla, že bude loajální a pro kabinet bude hlasovat, i když se jí nelíbí personální složení ani část koaliční dohody věnovaná energetice.

Trojkoalice ODS, KDU-ČSL a zelených má v dolní komoře 100 z 200 poslanců. Ani podpora všech vlastních poslanců by jí tedy k zisku důvěry nemusela stačit a případná ztráta dalšího hlasu by šance na úspěch kabinetu ještě snížila.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz