Zpravodajství

Parkanová stále nejoblíbenější, Čunek už je třetí

Pokud by se za výsledky průzkumu nejdůvěryhodnějších politiků udělovaly medaile, zlato by získala místopředsedkyně lidovců Vlasta Parkanová s 58 procenty přízně. Na druhém místě skončil pražský primátor Pavel Bém (ODS), kterého má v oblibě polovina voličů.

Bronzovou medaili by bral šéf KDU-ČSL Jiří Čunek, jemuž důvěřuje 44 procent lidí. Vyplývá to z průzkumu CVVM.

Lidé stále méně důvěřují předsedovi ČSSD Jiřímu Paroubkovi, jenž si oproti poslednímu říjnovému průzkumu pohoršil o sedm procentních bodů (z 33 na 26 procent). Topolánek si naopak oproti říjnu o dva procentní body polepšil. Nyní  premiérovi důvěřuje 35 procent lidí.

Bursík si vede slušně

Se ctí obstál v průzkumu CVVM předseda Strany zelených Martin Bursík. Šéfovi strany, která má ve sněmovně šest poslanců, důvěřuje 41 procent občanů. Podobně jako Topolánek dopadl v průzkumu místopředseda ČSSD Bohuslav Sobotka, jenž je oblíbený u 35 procent lidí.

Na druhém konci žebříčku jsou politici, jejichž tváře jsou pro veřejnost dost velkou neznámou. Místopředsedkyni zelených Daně Kuchtové věří sedm procent lidí, šéfovi poslanců ODS Petr Tluchořovi šest procent. V závěsu za nimi jsou místopředseda ČSSD Petr Vícha (pět procent) a šéf lidoveckých senátorů Adolf Jílek (také pět procent).

Nova.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Česko dalo Ukrajině helikoptéry a tanky, uvedl americký ministr

Ukrajinská armáda nedávno od Česka dostala bojové helikoptéry, tanky a raketové systémy. Po pondělním telekonferenčního jednání se spojenci to řekl americký ministr obrany Lloyd Austin. Hlavním tématem schůzky byla další vojenská pomoc Ukrajině, uvedl portál Defense One.

Píše se na Deník.cz