Zpravodajství

Masová žaloba na magistrát kvůli hluku

Masová žaloba na magistrát kvůli hluku
Zdroj: TV Nova

Tři tisíce Pražanů žijících v blízkosti severojižní magistrály podaly hromadnou žalobu na pražský magistrát. Mají strach o svoje zdraví. Problémy jim prý způsobuje nepříjemný a silný hluk, který se stále ozývá ze silnice. Lidé se proto vzbouřili a rozhodli se věc řešit u soudu. Jde o v historii vůbec největší hromadnou žalobu na magistrát. Ten je vlastníkem komunikace.

Tisíce hlučných projíždějících aut den co den. Přesně tohle mají lidé žijící u severojižní magistrály nepřetržitě pod okny. A tak řekli společně dost, najali si právníka a začali se soudit.

 

"Ten hluk je jednoznačně nadlimitní, prokázaly to čtyři navzájem nezávislé znalecké posudky. Ve dne i v noci jsou  nejvyšší přípustné hladiny hluku překračovány o deset decibelů," uvedl právník žalující strany Františe Korbel.

 

"My máme hlukové studie, které prokázaly, že jediné řešení, které sníží hluk na zákonem požadované limity je tunel z trvzeného skla," tvrdí obyvatelé. O tom ale magistrát zatím nechce ani slyšet.

 

Magistrát navíc teprve čeká na vlastní posudky z měření hluku a do té doby nic řešit nebude. Varianty pro případ, že měření nadměrný hluk prokáží, mají už ale připravené. Například snížení rychlosti na magistrále.

 

Jak celá kauza dopadne, bude jasné nejdříve v dubnu, kdy proběhne soud. Není ale vyloučené, že se spor potáhne i léta.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz