Zpravodajství

Alkohol ve školách možná vyřeší detektory

Poslední dobou se pedagogové potýkají s novým problémem. Žáci totiž chodí do školy pod vlivem alkoholu a najdou se i takoví experti, kteří popíjejí alkohol přímo ve školních lavicích. Pokud ale učitel nechytí žáka přímo s lahví v ruce, nemůže mu nic dokázat. Tento problém se proto v Litomyšli rozhodli vyřešit razantním způsobem.


V Litomyšli musejí školáci dýchnout do detektorů, které používají policisté při silničních kontrolách. Jednomu mladíkovi detektor naměřil dvě promile alkoholu v krvi. Učitelé ale potřebují k měření alkoholu školáků v krvi souhlas rodičů dětí. Ti s tím ale nemají žádný problém. 

Kouření je ve školách již běžným jevem. Školáci dokonce čas od času požadují po ředitelích, aby zřídili kuřárny. Drogy jsou teenagerům lehce dostupné. Byť je alkohol dostupný podle zákona až od 18 let, někteří výtečníci si dopřávají nejenom pěnivého moku již na základních školách.

 

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zmizelo letadlo s 22 lidmi na palubě

Letadlo společnosti Tara Air zmizelo v nepálských horách z radaru. Na jeho palubě je 22 lidí, čtyři z nich jsou Indové, tři Japonci a ostatní pocházejí z Nepálu. Nikdo zatím neví, co se s letadlem stalo. Úřady už zahájily pátrací akci, informovala agentura ANI v neděli ráno.

Krátká zpráva

Porošenka nepustili z Ukrajiny

Ukrajinská pohraniční stráž nedovolila bývalému prezidentovi Petru Porošenkovi vycestovat ze země. Informovala o tom jeho strana Evropská solidarita na facebooku. Porošenko mířil na jednání parlamentního shromáždění Severoatlantické aliance (NATO) v Litvě. Poprvé se pokusil hranice překročit už v pátek večer. Podle pohraničníků neměl na opuštění Ukrajiny patřičná povolení.

Píše se na Deník.cz