Zpravodajství

ÚOOZ trpí kvůli zrušení finanční policie

Pracovníci elitního policejního Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu tvrdí, že jsou zavaleni spisy rozpracovaných případů zrušené finanční policie. Problém je, že většina těchto případů - například daňové kriminality - pod tento útvar nepatří. Vedení policejního prezídia prý bude muset urychleně najít řešení. V opačném případě hrozí, že se vyšetřování mnoha případů protáhne a některé kauzy možná ani nebudou uzavřeny.


Přechod policistů zrušeného útvaru měl probíhat hladce. Někteří pracovníci však odešli do civilu. Ostatní začali působit v dalších útvarech. Za nimi putovaly i spisy vyšetřovaných případů.

Prioritou je zde zabránit možným průtahům, které by mohly vzniknout předáním spisu jiným policistům. Proto veškeré spisy si ponechali policisté, kteří se spisy zabývali.

V praxi to ale někdy vypadá, jako kdyby pekař přešel do mlékárny a dál chtěl péct rohlíky. Situace je kritická například na Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu.

Jezdí MHD 

Navíc tito pracovníci jezdí do práce hromadnou dopravou. Nejen auta, ale i faxy či kopírky museli totiž odevzdat se zrušením útvaru.
Zatím ti lidé přišli bez materiálního zabezpečení.

Veškeré technické vybavení bude v průběhu několika dnů přerozděleno na útvary, kam přešli daní policisté.

Kdo se však bude zabývat otevřenými kauzami, to zatím nikdo neví. Jestli za těchto okolností nedojde třeba ke zmaření celého vyšetřování, to prý zůstává velkou otázkou.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz