Zpravodajství

Najal si firmu na krádež kolejí

Najal si firmu na krádež kolejí

Originálním způsobem se neznámý muž pokusil ukrást stovky metrů kolejí v Pardubicích. Pod fiktivním jménem si najal na základě písemné smlouvy firmu, která se pustila do demontáže.

Zdroj: TV Nova

Pracovníci najaté firmy napáchali "nevědomky" škody za více než dva miliony korun. Běhen okamžiku byly na trati demontovány šrouby z pražců a utržena výhybka.

Místy koleje úplně chyběly. Najatá firma nařezala kolejnice po pěti metrech. Policie kráděž šetří. V případě dopadení hrozí pachateli až osm let vězení.

Nevyčíslitelnou škodu způsobila krádež asi deseti pardubickým firmám., které po kolejích dopravují materiál do svých továren.

Snídaně s Novou
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

FBI překazila vraždu bývalého prezidenta Bushe

Americká FBI zatkla Iráčana žijícího v Ohiu, který plánoval vraždu bývalého prezidenta George W. Bushe, za jehož vlády zahájily USA válku v Iráku. Muž identifikovaný jako Shihab Ahmed Shihab si mapoval Bushovu rezidenci v Dallasu a chtěl do Spojených států propašovat čtyři komplice. FBI ho odhalila díky informátorům.

Krátká zpráva

Severní Korea odpálila po odletu Bidena tři balistické rakety

Severokorejský režim odpálil nejméně tři balistické rakety, které dopadly do moře směrem k Japonsku. Stalo se tak jen pár hodin poté, co z návštěvy jihovýchodní Asie odletěl americký prezident Joe Biden. Ten se svým jihokorejským protějškem mimo jiné jednal o případném rozšíření vojenských cvičení k ostrašení severokorejských jaderných hrozeb. Cvičný odpal byl již 17. letošním testem raketových sil diktátora Kim Čong-una.

Píše se na Deník.cz