Zpravodajství

Neštěstí: Při srážce autobusu s kamionem 20 zraněných

Na Valašsku se v pátek dopoledne odehrála tragická nehoda. Při střetu autobusu s kamionem ve Valašském Meziříčí se zranilo 20 osob. Tři lidi leží v místní nemocnici. Jednu ženu převezli záchranáři s těžkým zraněním do olomoucké nemocnice. Uvedla to Simona Součková.


Ostatní zraněné lékaři průběžně ošetřují v ambulanci. Doprava v Rožnovské ulici, kde k nehodě došlo, je zcela uzavřena a odkláněna na objízdné trasy.

Nehoda se stala na přehledném úseku, přibližně 150 metrů před kruhovým objezdem ve směru na Rožnov pod Radhoštěm. Linkový autobus z dosud nezjištěných příčin sjel do protisměru, kde se čelně srazil s kamionem.

Hasiči z autobusu vyprostili řidiče, který měl poraněné nohy. Muž má pod kolenem zlomenou bércovou kost, oděrky a pohmožděniny, proto je hospitalizován. V nemocnici zůstal také řidič kamionu, jenž má pohmožděniny na břichu a hrudníku. Lékaři v nemocnici hospitalizovali také jednu ženu s otřesem mozku. "Jedná se však o předběžné diagnózy, pacienty čekají další podrobná vyšetření," zdůraznila mluvčí nemocnice s tím, že lékaři zvládají extrémní nápor pacientů velmi dobře.

TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA plánují v dohledné době ponechat v Evropě 100 000 vojáků

Očekává se, že USA plánuje v dohledné budoucnosti rozmístit v Evropě 100 000 vojáků, pokud Rusko nebude eskalovat a ohrožovat Švédsko a Finsko nebo členy NATO, uvedlo CNN s odkazem na několik amerických představitelů. Počty by se mohly dočasně zvýšit, pokud NATO v Evropě uskuteční více vojenských cvičení, popřípadě by USA mohly přidat další základny, pokud se v Evropě změní bezpečnostní situace. Plány jsou zvažovány po čtvrtečním setkání vojenských velitelů NATO v Bruselu.

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz