Zpravodajství

Písničky Joan Baez potřetí pro Prahu

My máme Jaromíra Nohavicu, Jana Buriana, Jiřího Dědečka a Američané písničkářku Joan Baez. Tato slavná dáma hrávala po boku Boba Dylana a dodnes objíždí svět. Evropské turné zakončí počátkem dubna v naší Lucerně.

Joan Baez u nás už byla dvakrát. V roce 1993 vyprodala Velký Sál Lucerny, před deseti lety Kongresové centrum a nyní se vrací na místo prvého koncertu, kde vystoupí 2. dubna.

Známá zpěvačka a kytaristka pochází z New Yorku. Mnozí tuto dámu znají skrze jiné skupiny. Její písně totiž přezpívali například Blackmore's Night nebo Judas Priest. Milovníci filmového skladatele Ennio Morriconeho zase Joanin hlas rozpoznali v písni The Ballad Of Sacco And Vanzetti, jež zazněla ve filmu "Sacco And Vanzetti".

Americká hudební akademie, která každoročně rozdává prestižní Grammy před Vánoci oznámila několik jmen, která se únorového předávácího ceremoniálu musí zúčastnit, neboť obdrží cenu za celoživotní dílo. Na seznamu je velde Grateful Dead a legendárními The Doors i Joan Baez.

Interkoncerts
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Kanada plánuje zakázat Putinovi a dalším členům ruské vlády vstup do země

Kanadský senát v úterý navrhl změnu zákona o přistěhovalectví a ochraně uprchlíků (IRPA), který by umožnil zakázat vstup všem osobám podléhajícím kanadským sankcím i jejich rodinným příslušníkům. "Zákaz vstupu blízkých spolupracovníků a klíčových stoupenců Putinova režimu, včetně těch, kteří jsou zodpovědní za tuto nevyprovokovanou agresi, je jedním z mnoha způsobů, jak činíme Rusko odpovědným za jeho zločiny," uvedl podle Reuters v prohlášení kanadský ministr veřejné bezpečnosti Marco Mendicino.

Píše se na Deník.cz