Zpravodajství

Hrozí zřícení dalších domů

Hrozí zřícení dalších domů
Zdroj: TV Nova

V úterý ve Vejprtech v sutinách zemřel dvacetiletý mladík. Lidé upozorňují na podobné nebezbečí v okolí svých domovů. Jenže problém je v tom, že polorozbořené domy většinou patří soukromníkům, kteří o objekty ztratili zájem. Za to jim ale může hrozit správní řízení a vysoké pokuty.

Bývalá továrna ve Starém Šachově. Sektorové centrum v Ústí nad Labem, nedostavěný hotel v Teplicích. Žijí tady bezdomovci, pro sběrače šrotu je to zlatý důl. Je přitom jen otázka času, kdy se zopakuje podobná tragédie jako ve Vejprtech. Až po ní si lidé začali uvědomovat, jaké nebezpečí se v ruinách skrývá.

Časovanou bombou je podle místních i restaurace v Bezdězu. Obě její podlaží už se propadla, dům je navíc silně podmáčený.

Okolo zchátralé restaurace přitom ročně projde až šedesát tisíc lidí, kteří míří na známý hrad Bezděz.

Potíže i v Děčíně

V Děčíně zase mají problém s bývalou výletní restaurací. Pozemky okolo ní vlastní kontroverzní podnikatel Jan David Horsky a bez jeho souhlasu nemůže oprava začít.

Tam, kde hrozí bezprostřední nebezpečí může stavební úřad nařídit majitelům takových objektů jejich opravu. Jenže na to doposud většina obcí neměla peníze. Ministerstvo pro místní rozvoj ale považuje situaci za alarmující. Každý kraj tak dostane na tyto účely dva miliony korun ze státního rozpočtu.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz