Zpravodajství

Sázky a hokej: Je 1. liga ovlivňována?

Sázky a hokej: Je 1. liga ovlivňována?
Zdroj: TV Nova

Brněnský soud ukončil téměř rok trvající spor v první hokejové lize. Sázková kancelář Tip sport totiž odmítala vyplatit výhry kvůli podezření z ovlivňování výsledků. Sázkaři přesně před rokem vsadili velké peníze na naprosté outsidery a jejich tip beze zbytku vyšel. Společnost Tipsport proto podala žalobu a tvrdila, že první ligu někdo manipuluje.

Jedna z posledních kol loňského ročníku první hokejové ligy. Na mnoha pobočkách sázkových kanceláří se objevilo množství stejně vyplněných tiketů.

 

"Mnoho těch, kdo podával ty sázky, nebyli běžní sázející. Nevěděli o tom vůbec nic. Jak se vyplňují tykety. Byli to evidentně lidé, kteří tam byli nějakým způsobem nastrčeni, nebo najati," uvedl zaměstnanec Sázkové kanceláře.

 

Sázkové kanceláře během dvou hodin sázení zastavily.

 

Výsledkům zápasů, které se během několika dní odehrály, bookmakeři nemohli uvěřit. Výsledkové tabulky byly jak opsané z tiketů. Jedno z nejkontroverznějších utkání se hrálo 14. února mezi Třebíčí a Brnem.

 

Brno prhrálo i díky gólu přes celé hřiště.

 

Celkové výhry sázkařů se vyšplhali do výše několika miliónů korun. Vedení společnosti Tipsport se proto obrátilo na policii.

 

Další ostře sledovaný zápas první hokejové ligy se hraje hned zítra. Brno bude na svém ledě hostit soupeře z Třebíče. Na tento zápas už si ale v Tipsportu vsadit nemůžete. Sázková kancelář totiž po loňském incidentu přestala kurzy na 1. hokejovou ligu vypisovat.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz