Zpravodajství

Pobijte se kvůli SázavaFestu

Letní kulturní akce SázavaFest si za šest let své existence vybodovala takové renomé, že se o vystoupení na něm účinkující perou. Aby se do programu vešly nové kapely a jejich výběr byl spravedlivý, rozhodli se organizátoři uspořádat soutěž. Šanci mají opravdu všichni!


Představa léta je sedm měsíců před jeho začátkem velmi vzdálená, ale ne těm, kteří organizují letní festivaly, neboť přípravy probíhají takřka celý rok. SázavaFest již potřetí hodlá do svého line upu zapojit mladé a většinovému publiku méně známé talenty. Spravedlivost výběru zajišťují sami fanoušci a je jen na kapele, aby publikum dostatečně zaujala.

Step by step
Účast na letním SázavaFestu si vydobijí dvě skupiny. Nejprve však musí organizátorům poslat své aktuální demo nebo poslední CD a čekat, zda si je odborná porota složená z novinářů a organizátorů vybere a pozve je na regulérní souboj.

Bitka proběhne mezi osmi kapelami a dvěma náhradníky. Čtyři a čtyři skupiny vystoupí na speciálním koncertu, kde sami návštěvníci svými vstupenkami rozhodnou o tom, která z účinkujících kapel získá vytoužený hrací čas na SázavaFestu 2007. Jak se dostat až mezi ony dvě šťastné kapely vám už neprozradíme, ale možná by svůj recept na úspěch předalo pankové seskupení Rybičky 48, které vyhrálo první bitku o SázavaFest. 

Pro nehráče se chystá muzika
Všichni vy, kdo na nic nehrajete, přesto se už na léti plné hudby těšíte, nevěšte hlavy a do svých diářů si zakroužkujte data 3.3. a 31.3. To se totiž v libeňském Abatonu chystá druhý ročník Metropolitního festivalu a Jarní SázavaFest.

 

in promotion

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz