Zpravodajství

Američané vyvinuli fén na vši

Do podobně nepříjemné situace se dostala už řada rodičů: po návratu ratolesti ze školy, družiny či prázdninového tábora s hrůzou zjistila, že se v jejích vlasech usídlily vši. Dostat nežádoucího parazita a zejména jeho vajíčka, z nichž se za čas vylíhnou nové kolonie obtížného hmyzu, z kštice není právě snadné, navíc v situaci, kdy je sousedé a známí častují opovržlivými pohledy a zakazují dětem se s postiženým jedincem stýkat.

Už proto američtí biologové zaměřili své úsilí na nalezení účinného způsobu likvidace obtížných cizopasníků druhu Pediculus corporis i Pediculus capitis, a jak informuje list Apotheken Umschau, podařilo se jim nalézt způsob, jak s ním bojovat pomocí proudu suchého vzduchu. Pro tento účel vyvinuli speciální fén, jenž dokáže na hlavách postižených zlikvidovat 80 procent dospělých vší a 98 % jejich vajíček během jednoho týdne.

Výrobek má přijít na trh v průběhu dvou nejbližších let. Používat do té doby k odstranění hmyzu běžný vysoušeč vlasů, který má v koupelně každá žena, však rozhodně nedoporučují.

"Vzduch, který z něj vychází, je příliš horký, vším neškodí, a v konečném efektu by podobné počínání mohlo mít právě opačné následky," zdůrazňují.

Korzo
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA plánují v dohledné době ponechat v Evropě 100 000 vojáků

Očekává se, že USA plánuje v dohledné budoucnosti rozmístit v Evropě 100 000 vojáků, pokud Rusko nebude eskalovat a ohrožovat Švédsko a Finsko nebo členy NATO, uvedlo CNN s odkazem na několik amerických představitelů. Počty by se mohly dočasně zvýšit, pokud NATO v Evropě uskuteční více vojenských cvičení, popřípadě by USA mohly přidat další základny, pokud se v Evropě změní bezpečnostní situace. Plány jsou zvažovány po čtvrtečním setkání vojenských velitelů NATO v Bruselu.

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz