Zpravodajství

Třebonští rybáři nemají násady, mohou za to loňské povodně

Třebonští rybáři nemají násady, mohou za to loňské povodně
Zdroj: TV Nova

Třeboňským rybářům chybí násada ryb na jaro. Ještě teď se totiž potýkají s následky loňských povodní. Velká voda jim z rybníků vyplavila násadu za desítky milionů korun.

Nedostatek násady na jaro. Tak s tímto problémem se teď potýkají jihočeští rybáři. Dvě loňské záplavy totiž z rybníků vypláchly velké množství mladých ryb. Problém teď na chlup připomíná situaci po povodních v roce 2002. Velká voda způsobila rybářům ztrátu za více než 25 milionů korun. 

Pomoc už přislíbilo i ministerstvo zemědělství. To potvrdilo, že úřad dostal z Bruselu, zatím neoficiální zprávu, že Brusel souhlasí s vyplácením odškodného. Jenže ani případné náhrady problém tak lehko nevyřeší. I když peníze dorazí, nebude za ně co nakupovat.

Rybářství se proto snaží nakupovat násady, kde se dá. Pokud se podaří dokoupit dostatek násad, měli by splnit výrobu splnit i pro letošní rok. Rybáři zatím nepočítají s tím, že by mělo dojít ke zdražování ryb. Ani současné problémy prý pro firmu neznamenají existenční ohrožení. V každém případě ale budou mít negativní vliv na hospodaření.

 

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz