Zpravodajství

Zbyněk Drda bude mít brzy své album

Zbyněk Drda bude mít brzy své album
Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

Fanoušci a fanynky vítěze třetí řady soutěže Česko hledá SuperStar Zbyňka Drdy, těšte se! Už v březnu si budete moci koupit jeho debutové album. Deska bude obsahovat vedle skladeb domácích autorů i několik písní ze zahraniční produkce.

Producentem alba se stal Honza Horáček, který se Zbyňkem pracoval při nahrávání obou dosud vydaných singlů k soutěži - společné písně desítky finalistů „Máme svůj cíl" i finálové skladby „Srdce pátrají". Právě v těchto dnech dává Zbyněk Drda spolu s Honzou Horáčkem dohromady repertoár. Album bude obsahovat skladby s českými texty a možná také bonusy v angličtině. Převzaté skladby, které Zbyněk Drda zpíval v soutěži, však na albu nenajdete.

Nahrávání desky je plánováno na leden a únor, na domácím trhu se objeví poslední týden v březnu. Vedle nahrávání debutové desky čeká sympatického zpěváka práce ve zkušebně s novou skupinou. S ní potom Drda vystoupí na několika hudebních festivalech a vybraných open-air akcích.

V současné době se také pilně pracuje na podobě oficiální webové stránky Zbyňka Drdy, jejíž spuštění se plánuje na první týden v únoru.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Polský prezident přijel na Ukrajinu. Čeká ho proslov v parlamentu

Polský prezident Andrzej Duda přijel v sobotu do Kyjeva. Očekává se, že se v neděli stane první hlavou státu, která vystoupí v ukrajinském parlamentu od doby, kdy Rusko 24. února napadlo Ukrajinu. "Pan prezident se ve svém projevu jistě odkáže na polsko-ukrajinskou historii, ale především vzdá hold těm, kteří bojují za obranu Ukrajiny a bojují za Evropu," prohlásil šéf prezidentského úřadu pro mezinárodní politiku Jakub Kumoch. Dudu čeká také osobní jednání s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Jde o třetí návštěvu polského prezidenta na Ukrajině. Prezidentská kancelář o tom informovala v tiskové zprávě.

Krátká zpráva

Severní Korea hlásí "pozitivní trend" v boji proti covidu, případy horečky klesají

Státní média v Severní Koreji dnes oznámila “pozitivní trend“ ve vývoji epidemie covid-19. Poprvé za téměř 10 dní, od doby, kdy Severní Korea přijala opatření v boji proti šíření nákazy, klesly denní případy "horečky" (jak je toto onemocnění v zemi oficiálně označováno) pod 200 000 případů. Prvního nakaženého Severní Korea přiznala 12. května a v současné době eviduje zhruba 2,5 milionu nakažených. Se symptomy onemocnění už zemřelo skoro 70 lidí.

Krátká zpráva

Zelenskyj: Válku na Ukrajině může ukončit pouze diplomacie

Válka na Ukrajině může být vyřešena pouze prostřednictvím "diplomacie", řekl podle BBC v televizním projevu prezident Volodymyr Zelenskyj. V rozhovoru pro národní televizi naznačil, že jeho země by mohla na bojišti Rusko porazit, ale dodal, že válka může být definitivně zastavena pouze "u jednacího stolu". Jednání podle něj nebudou snadná, protože ani jedna strana se nechce ničeho vzdát. Ruské tiskové agentury tvrdí, že poslední schůzka se konala téměř před měsícem, 22. dubna.

Píše se na Deník.cz