Zpravodajství

Zima dolehla na velké festivaly

Od ledna je do festivalové sezóny daleko na obě strany. Z loňké už žádné nové zážitky nevydolujeme a ta se sedmičkou na konci je v nedohlednu. Naštěstí se u nás daří zimním variatám letních festů, a ty nabízejí poměrně zajímavá jména. Projděte se od Balkánu až na irské ostrovy!


Hudební nadšence čeká v nadcházejících třech měsících zimní Colours of Ostrava, Rock for People a SázavaFest. Ten se jako jediný od zimy distancuje a dává si jarní přízvisko. Organizátoři už odtajňují jména kapel, která na jejich "zimácích" vystoupí, tak tady je máte.

Premiérově do Ostravy a rovnou na dechovku
Ostrava si odbude své poprvé. Organizátoři populárních Colours of Ostrava dali hlavy dohromady a rozhodli se letos přispět k zimním festivalům tím svým. Na jejich programu jsou zajímavá jména.

No Relax hlásá Rock for People
Tradiční line up se dvěma zahraničními hosty čeká Zimní Rock for People. V domácích barvách vystoupí tradiční festivalová jména jako Vypsaná fiXa, Znouzectnost, Xavier Baumaxa, Den, Apple Juice, The Switch, Five O'Clock Tea, Prohrála v kartách a Václav Koubek. Koho zajímají zahraniční kousky tohoto zimního mejdanu, toho potěšíme. Tři a půl roků nazpět v létě 2003 z Českého Brodu za nadšených ovací odjížděla španělská banda SKA-P. U nás ani nikde jinde už na tuhle skupinu nenarazíte, protože se před dvěma lety rozpadla. Její část dala dokupy novou formaci a pod názvem No Relax vyráží i k nám. Můžete se na ně těšit 3. února. Mimo No Relax dorazí i irští The Hogs.

Do Sázavy je nejdále
Na konci března se v Abatonu odehraje ještě jeden hudební svátek - Jarní SázavaFest. Libeňský prostor rozehřmí Švihadlo, Polemic, Sto Zvířat, Roe-deer, Southpaw, Fortunas Favourites (AUT), The Prostitutes a další, nebude chybět ani videoprojekce z loňského Sázavafestu.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz