Zpravodajství

Přijde v tomto týdnu už pravá zima?

Letošní zimní počasí příliš neodpovídá tomu, co si většina z nás pod tímto pojmem představuje. Je neobvykle teplo a sníh téměř žádný. Lyžaři jsou tak s letošní zimou silně nespokojeni. Ani tento týden jim zřejmě velkou radost nepřinese.

 

Žádná velká změna se neočekává ani na tento týden. To pravé zimní počasí stále nepřichází a lyžaři si na svůj sníh budou muset ještě počkat. Noční teploty momentálně nejsou nižší než 3 - 4 stupně Celsia. Přes den se teploty dokonce šplhají i přes 10 stupňů. Srážky jsou tak díky těmto číslům spíše dešťové.

Minulý rok byla zima naopak velmi dlouhá a vydatná. Na nedostatek sněhu si nikdo nemohl stěžovat. Zajímavé srovnání ale nabízí zima předminulá. Tehdy bylo v prosinci rovněž sněhu málo. V polovině ledna se teploty také pohybovaly okolo deseti stupňů Celsia. I v lednu sníh pořád ještě padal jen velmi sporadicky. V únoru a na počátku března se však situace znatelně změnila. Přes naše území přešlo několik frontálních systémů. To pak způsobilo vydatné sněžení nejen na horách, ale i v nižších polohách. Celkové množství sněhu nakonec místy dosahovalo rekordní úrovně. Tehdy byl co se týče sněhu naměřen rekord za posledních 40 let. Minulá zima tento rekord ještě překonala.

Oblačno, zataženo, místy déšť - tak zní předpověď, která se bude týkat téměř celého tohoto týdne. Ve středu bude místy i polojasno. Maximální denní teploty v tento den vystoupí na 9 - 13 stupňů Celsia. O víkendu bude situace velmi podobná. Na konci týdne se dočkáme rovněž polojasného počasí. Místy budou i mlhy. Většinu týdne však bude přesto oblačno a zataženo, místy srážky.

 

Meteopress

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz