Zpravodajství

Biskup husitské církve obtěžoval mladíka

Biskup husitské církve obtěžoval mladíka
Zdroj: TV Nova

Biskup husitské církve Karel Bican údajně sexuálně obtěžoval jednoho mladíka. Mladý muž byl propuštěn z vězení. V tu dobu se ho ujal biskup. Biskupa mladíka ale začal sexuálně obtěžovat.

Biskupa ze sexuálního obtěžování mladíka usvědčil telefonát. Při něm byl přistižen, jak mladíkovi vyznává velmi vřelé city. Náklonnost k mladíkovi ale biskup stejně razantně popřel. Karel Bican je ženatý muž. Část husitské církve žádá, aby Bican ze své funkce odstoupil. Na něco takového ale biskup přistoupit nehodlá. O připadu informovala Mladá fronta Dnes.

 

Mladík se do vězení dostal kvůli vydírání. Po propuštění, které nastalo před čtyřmi lety, se ho ujal pražský biskup Karel Bican. Zajistil mu práci, pomáhal mu i finančně. Občas ho také zval na večeře. S mladíkem chtěl poté navázat milostný vztah.

Nahrávka jednoho jejich telefonního rozhovoru se dostala na veřejnost. Biskup ale i tak popřel její pravost. Církev se poté rozhodla autentičnost nahrávky ověřit. V tu chvíli se biskup přiznal. Tvrdil, že neměl dostatek odvahy se ke svému chování přiznat. Duchovním teď právě nejvíce vadí, to že biskup nemluvil od začátku pravdu. Veřejně lhal. Tím se zpronevěřil základním zásadám vyznání členů husitské církve. Tím základním prvkem je pravda.

Patriarcha církve k tomu řekl, že není možné, aby takovýto člověk nadále zastával funkci biskupa církve československé husitské. Biskup Karel Bican ale odstoupit nehodlá. Jeho případem se tak bude o víkendu zabývat ústřední rada husitské církve. Ta následně může svolat diecézní shromáždění. V jeho pravomoci pak je biskupa odvolat.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz