Zpravodajství

Pátrání po pedofilovi, úřady vytvoří koordinační skupinu

Pátrání po pedofilovi, úřady vytvoří koordinační skupinu

Nebezpečný pedofil z pražského Proseka stále uniká. Kvůli údajnému nepředání informací mezi státní a městskou policií se dnes sešli - náměstek pražského primátora pro bezpečnost Rudolf Blažek a ředitel pražské policie Petr Želásko. Výsledek schůzky byl překvapivý. Oba muži se chystají vytvořit koordinační skupinu, která se problémem spolupráce městské samosprávy a policie bude zabývat.


Pedofil řádí v Praze už od října, kdy v Praze na Proseku znásilnil malého školáka. V prosinci následovaly další dva případy. Zatím poslední se stal 3. ledna. Protože městská policie se to údajně nedozvěděla včas, pozval si náměstek primátora pro bezpečnost Rudolf Blažek ředitele pražské policie Petra Želáska. Byl přitom velmi rozčilen.

 

Po schůzce se ale už usmívali oba. Pedofil sice zatím běhá na svobodě, teď po něm ale půjde takzvaná koordinační skupina. Tu vytvoří státní policie s pražským magistrátem. Bude prý ale pracovat nejen na případu proseckého pedofila. Do konce tohoto týdne zpracuje návrh dohody mezi policií a hlavním městem Praha o tom, že v určitých případech bude policie informovat samosprávu. Do budoucna by se mělo předejít těmto neshodám.

 

Problém je totiž podle Blažka především v legislativě. Ta totiž státní policii neukládá povinnost městskou policii informovat. I to by se ale prý mělo změnit. Koordinační skupina by také chtěla vytvořit návrh na změnu zákona, který by vztahy mezi policií ČR a městskou samosprávou upravoval. Ten by potom předložila Ministerstvu vnitra.

 

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz