Zpravodajství

České dráhy vynaložili peníze na zbytečné školení

České dráhy vynaložili peníze na zbytečné školení
Zdroj: TV Nova

České dráhy v Liberci nechaly zbytečně vyškolit některé své zaměstnance. Šlo o ty, kteří pracují v nové směnárně v nádražní budově. Dráhy postupovaly přesně podle zákona, jenže teď se ukázalo, že certifikáty z kurzů na rozpoznání falešných bankovek jsou neplatné.

Když České dráhy zřídily v Liberci pro cestující směnárnu, musely dát proškolit zaměstnance. Na internetu narazily na firmu Capital Consluting, která tuto službu nabízela. Budoucí směnárníci pak

v tomto hotelu prodělali jednodenní seminář. Obdrželi následně  certifikát a všichni byli spokojeni.

Se školením byli všichni zaměstnanci nadmíru spokojeni, ale jen do té chvíle, než na tuto směnárnu přišla kontrola z České národní banky. Závěr kontroly byl ten, že tyto certifikáty jsou vlastně neplatné. Certifikáty vydávané firmou Capital Consulting totiž banka neuznává. Problém je v tom, že před školením na to nikdo pracovníky drah neupozornil. A co víc. České dráhy nebyly jedinou institucí, která své zaměstnance na školení poslala. 

Drahám teď proto hrozí, že národní banka směnárnu zavře. Případ ještě ale není pravomocně uzavřen, a tak mají dráhy ještě čas nechat své zaměstnance proškolit znovu. Nové školení ale bude dráhy stát další peníze. Kvůli těm zbytečně zaplaceným za původní kurz nyní zvažují další právní kroky.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz