Zpravodajství

Zásah na silnici: sesuvy půdy ohrozily dopravu

Zásah na silnici: sesuvy půdy ohrozily dopravu
Zdroj: TV Nova

Znovu se vracíme ke včerejším sesuvům půdy a stromů, které zatarasily silnici z Vrchlabí do Špindlerova Mlýna. Protože hrozilo nebezpečí dalšího sesouvání zeminy, ráno na tento úsek nastoupili lesníci a silničáři. Podívejte se, jak to na místě vypadalo.

Na místo ohrožené sesuvy najela už brzy ráno těžká technika. Na svah nad silnicí pak nastoupili lesníci s motorovými pilami a začali kácet podmáčené stromy. Policisté museli silnici na několik hodin uzavřít. Desetimetrové kmeny totiž padaly přímo na vozovku.

 

Pokácené kmeny lesníci rozřezávali přímo na místě, aby je mohli odvézt. S naložením některých silnějších a těžkých kusů ale měli i tak problémy. Kácení stromů mělo jediný cíl. Odlehčit podmáčené půdě. Ta po vydatných deštích začala pod tíhou stromů sjíždět ze svahu dolů.

Zatímco lesníci likvidovali stromy, plné ruce práce měli i silničáři. Těm dělala starost voda, která se stále valila ze svahů na vozovku. Museli proto pročistit a prohloubit odtokové strouhy. Silnice z Vrchlabí do Špindlerova Mlýna byla plynule průjezdná až v odpoledních hodinách.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz