Zpravodajství

"Pověsili" nezvané hosty, kteří místo nákupu kradou

"Pověsili" nezvané hosty, kteří místo nákupu kradou
Zdroj: TV Nova

Zatočit se zloději se rozhodli v jednom obchodě v Nechanicích ve východních Čechách. Jejich fotky vyvěsili na výlohu. Počet krádeží se poté výrazně snížil. Podle některých právníků ovšem teď mohou mít problémy se zákonem majitelé prodejny.

V obchodě je přistihli, když kradli, a tak teď visí jejich fotky z kamerového systému na výloze u dveří. Novodobý pranýř si v obchodě velmi pochvalují. Odnést si zboží takzvaně za pět prstů si tu teď troufne jen málokdo. 

 

Zveřejňování fotek zlodějů sice zabírá, zákon ho ale podle právníků nepovoluje. Fotografovaný totiž nedal s vyvěšením snímku souhlas. I s tím si prý ale v prodejně poradili. Hříšníky tady totiž neoznačují přímo za zloděje, ale pouze jako nezvané hosty.

Pokud by některý ze zlodějů obchod přesto žaloval a u soudu uspěl, odškodného se stejně asi nedočká. Podobné spory u nás prý totiž končí maximálně omluvou.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Německem otřásá skandál. EU volá po sankcích proti bývalému kancléři

Bývalý německý kancléř Gerhard Schröder se zřejmě brzy objeví na sankčním seznamu Evropské unie v souvislosti s válkou na Ukrajině. Požadavek se ozývá z Evropského parlamentu. Důvodem jsou silné vazby, které Schröder má na Rusko a jeho prezidenta Vladimira Putina. Zřejmě i z tohoto důvodu přišel o některé finanční výhody, které doposud měl. Spolkový sněm mu vzal všechny výhody s výjimkou renty a osobní ochranky.

Píše se na Deník.cz