Zpravodajství

Přebalovací pulty ohrožují kojence - nové informace!!!

Přebalovací pulty ohrožují kojence - nové informace!!!
Zdroj: TV Nova

U přebalovacích pultů s vaničkou italské firmy KAM zjistila Česká obchodní inspekce stonásobky povoleného množství ftalátů. Odborníci tyto látky označují za toxické. Výrobek tak může ohrozit hormonální vývoj a reprodukční orgány dítěte.

 

 Jak sdělila našemu internetovému zpravodajství nova.cz tisková mluvčí  České obchodní inspekce Miloslava Fléglová, varování se v tuto chvíli  týká  pouze výrobku Cam 204. U jiného výrobku označeného Jackie 603002 nebylo zaznamenáno zvýšené množství těchto látek a výrobek vyhověl. U dalších produktů firmy KAM bude postupně Česká obchodní inspekce provádět testy. Jejich výsledky budeme zveřejňovat.

 

Závadný výrobek KAM, typ C 204

 

 Tento typ také bývá někdy označován názvem ISEO. Inspektoři České obchodní inspekce výrobek odebrali na základě stížností spotřebitelů. Ti žádali, aby byly překontrolovány jeho mechanické vlastnosti. Inspekce přitom u výrobku ověřila i množství ftalátů.

Zjistilo se, že výrobek obsahuje velmi vysoké procento těchto látek. Povolený limit zde byl překročen 280krát. Toto číslo bylo naměřeno hlavně v části přebalovací, kde dochází ke styku s dětskou pokožkou.

Jedná se prý o stejný druh ftalátu, který byl minulý týden zjištěn i u jednoho typu dalekohledu. V tomto případě byl limit překročen 24krát. Česká obchodní inspekce přebalovací pulty vyhodnotila jako vysoce nebezpečné výrobky. Inspekce tak radí, aby lidé tento výrobek přestali ihned používat. Zástupci ekologického sdružení Arnika ještě přidávají doporučení, aby pult raději vůbec nebyl v místnosti dítěte. Ftaláty se prý při takovémto překročení mohou uvolňovat a dostávat se do prachu, který pak dítě dýchá.

Nyní se vydává opatření ke stažení tohoto výrobku z trhu. Předpokládá se, že do týdne na našem trhu už nebude. Pokutu český distributor v tomto případě nedostane. Jedná se totiž o výrobek Evropské unie. Společnost CAM se bude muset zpovídat italským orgánům. Vlastníci těchto přebalovacích pultů mají možnost je vrátit do příslušného obchodu, v kterém výrobek zakoupili. Peníze by měli dostat od prodejce zpět.

 

 

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz