Zpravodajství

Špatná výchova: školák vyhrožoval bombou pražskému letišti

Špatná výchova: školák vyhrožoval bombou pražskému letišti
Zdroj: TV Nova

Teď se dozvíte, jak draho vás může přijít zbytečné volání na tísňovou linku. Loni v září vyhrožoval žák sedmé třídy z Příbramska hned dvakrát během dne ruzyňskému letišti, že je tam uložena bomba. Dnes byl usvědčen a jeho rodiče teď pravděpodobně budou muset za něj zaplatit statisícové škody.

Chlapec nejprve ze svého mobilu vyndal sim kartu a poté vytočil tísňovou linku. Chvíli nato se na letišti začaly dít věci. Za klukovinu anonymní hlášení nikdo nepovažoval. Na letišti byla přijata rozsáhlá opatření. Probíhaly kontroly letiště v podstatě všech prostor. Nebylo totiž jasné, kde konkrétně je bomba uložená.

 

 

Školák, který doma marodil, si vše zopakoval po několika hodinách a na letišti proběhla stejná opatření. Ani ne po půl roce zazvonili v bydlišti chlapce pracovníci cizinecké policie a... Školák se jim ke všemu přiznal. Pachatel se údajně díval předešlého dne na pořad související s provozem tísňové linky. A proto se rozhodl, že vyzkouší jak to funguje v praxi.

 

 

Jenže si školák vůbec neuvědomil, na kolik peněz může jeho anonymní telefonát přijít. Na letišti během hledání údajné bomby začala letadla nabírat zpoždění a každou minutou nabíhaly ztráty. Škody jdou na pak na vrub účtů leteckých společností a pohybují se v řádech statisíců až milionů. Letiště Praha teď proto vážně zvažuje uplatnění náhrady škody. Obdobně budeme postupovat i v dalších případech anonymních výhrůžek. Vzhledem k věku pachatele musí policie případ odložit. Finanční ztráty ale mohou společnosti vymáhat.

 

Právníci mají v této věci jasno. Jestliže škodu způsobila nezletilá osoba, která v tomto případě telefonovala z domova, rozhodně se dá předpokládat, že škody budou platit rodiče jako zákonní zástupci. Další osud rodiny chlapce budou mít nyní v rukou právníci. Ti by mohli podat žaloby už během několika dnů.

 

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz