Zpravodajství

Landacompany má nový film - video

Landacompany má nový film - video

Manželé Landovi už za dobu svého svazku dali dohromady drobné filmy o bezpečnosti silničního provozu, televizní pořady, muzikály, několik alb a koncertů, ale celovečerní biják dosud nevytvořili, ačkoli o tom dlouho mluvili a moc jej chtěli. Jejich snímek Kvaska, jenž vstoupí do kin 22. února, nevznikal bezbolestně, zato s překvapivou rychlostí.


Snímek má zajímavý osud. Nikdo jej nečekal, všichni v něm chtěli hrát a scénář se líbil. Landovi se tak okamžitě po dopsání scénáře pustili do příprav filmu. Mirjam Landová ve vtipu popisuje, jak sháněli peníze na golfu, kterému se rodina ráda věnuje. Mezi spoluhráči-podnikateli stačilo zavést řeč na film, a přestože firmy řeší své finanční plány měsíce dopředu, pro Kvasku prostředky pustily. Mirjam nechtěla rozpočet snímku prozradit, nastínila ale, že se pohyboval v osmimístných číslech.

Made by Landa
Na snímku se podílela celá rodina. Krom hudby od Daniela Landy, jež má vyjít na CD v den premiéry flmu, režisérce Mirjam Landové pomohly dvě z jejích dcer. Starší Anastázie už za sebou herecké zkušenosti má. Roli ve filmu ale získala tříletá Rozálie. Rodiče  pro jistotu, kdyby třeba malá herečka onemocněla, točili včechny dětské scény dvakrát, podruhé s osmiletou Anastázií. "My jsme už od začátku věděli, že pokud to ta malá dotočí a padne její poslední klapka, tak ve filmu bude ona. Ono je to psané na takhle malé dítě," dodává Mirjam Landová.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz