Zpravodajství

Balkánská invaze pokračuje letním Goranem Bregovićem

Za dva týdny naší republikou prosviští Boban Marković a jeho band. A už nyní víme, že tím u nás balkánská hudba neskončila. První výkop na letních Colours of Ostrava si totiž letos vychutná srbský muzikant Goran Bregović.

Skladatel Goran Bregović a jeho dvanáctičlenný Wedding and Funeral Band už má na festivalu přesný termín. Organizátoři oznámili, že tento Srb festival otevře - zahraje v první den, tedy ve čtvrtek 12. července. "Diváci se tak mohou těšit na divoký, minimálně dvouhodinový, koncert, kde určitě zazní kromě dalších skladeb i Kalašnikov, Mesecina či Ederlezi", říká Zlata Holušová, ředitelka festivalu.  

Balkánská hudba v podání kytaristy Bregoviće se k nám vrací po třech letech. Naposledy jste ho mohli vidět v pražské Lucerně nebo Divadle Archa, ale to jen pokud jste měli štěstí na vstupenky, neboť koncerty byly vyprodané rychlostí, s jakou v sedmdesátých letech mizely z pultů banány nebo pomeranče.

Pokud si lámete hlavu s tím, odkud znáte Bregovićovo jméno, napovíme vám. Goran se totiž v zemích na západ od Srbska proslavil soundtrackem k filmu "Underground". Režii uvedeného snímku má na svědomí Emir Kusturica. 

Smart communication

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz